Středa, 27 října, 2021
Bydlení

A jakou desku na kuchyňskou linku si zvolíte vy?

Vybíráte tu pravou desku na kuchyňskou linku, která bude nejen dobře vypadat, ale také něco vydrží? Na výběr máte hned několik různých materiálů v rozmanitých cenových kategoriích. Nicméně k těm nejvíce využívaným patří především dva, respektive tři typy materiálů, které se nacházejí na opačných koncích stupnice, alespoň https://www.databazeknih.cz/knihy/alespon-jednu-minutu-pro-sebe-186274 pokud jde o finanční náročnost.

povrchový efekt

Tím jistě nejlevnějším a široce využívaným materiálem pro zhotovení pracovní desky je lamino. To může nabývat různých podob, především pokud jde o jeho barevné provedení. Jeho největší předností je cena, a tím výčet výhod končí. Pokud hledáte levnou pracovní desku a nevadí vám, že vám poslouží pouze průměrně a budete ji muset měnit každých několik let, je to ta pravá volba pro vás.
Ovšem mnoho lidí má zájem na tom, aby jejich deska na kuchyňskou linku něco vydržela. A také, aby byla opravdu krásná. Aby dobře zapadla do každého typu interiéru a dělala v něm parádu. Taková je kamenná pracovní deska. Máte na výběr jak kámen přírodní, tak ten umělý. Ať už si vyberete jakkoli, tak můžete volit ze široké barevné palety. Jsou tu pro vás barvy od bílé, přes béžovou až po černou, a samozřejmě nesmíme vynechat atraktivní šedou barvu, která patří k žhavým trendům posledních let, skvěle zapadne do každého interiéru a je k dispozici v mnoha odstínech. V tomto se oba dva typy kamenů shodují.

Nicméně liší se ve své odolnosti. Přírodní kámen je odolný, ale neodolá všemu. Když na něj necháte v kuchyni působit nějaké ty kyseliny jako je třeba ocet, budete na něm připravovat jídlo ze surovin s výrazným zápachem anebo na něj položíte rozžhavenou pánev, tak riskujete, že to zanechá následky v podobě skvrn, puklin anebo zápachu. Přírodní kámen je totiž pórovitý, nasákavý a trpí prudkými změnami teplot.

šedá deska

Avšak umělý kámen takové neduhy nemá. S tím můžete v kuchyni podnikat cokoli, a druhý den na něm nic nepoznáte. Bude stále stejně krásný.

1.5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup