Středa, 27 října, 2021

Nalaďte se do pohody


Také se vám někdy zdá, že se lidé málo smějí, radují a vůbec nejsou v pohodě? Kolem sebe neustále slyšíme různé neřešitelné problémy a katastrofální zprávy. Jsme plni negativních emocí a přitom jako bychom si je snad chtěli pěstovat. Náš mozek je totiž na ty nepříjemné a hrůzostrašné věci nějakým způsobem nastaven, více je vyhledává a ukládá do podvědomí. Což je na druhé straně i dobrá zpráva, neboť potom můžeme svoje podvědomí naučit i pravý opak – tedy svůj všeobecný pesimismus zahnat a nastavení do pohody si přímo naprogramovat, samozřejmě za pomoci vhodné fyzické aktivity a zdravého jídelníčku. Není tedy nemožné cítit se po všech stránkách dobře, jen vědět jak na to .

tanec s deštníkem

Neškoďte sami sobě

Většinou jako bychom neustále čekali na něco, co nám pocit štěstí zkazí, kdy už se zase budeme cítit mizerně. Špatnou náladu si tak stále znovu přivoláváme a udržujeme. Je nutné nevrtat se dlouho ve svém smutku, hněvu nebo strachu. Rozebírat donekonečna, co všechno hrozného se ještě může přihodit, to nás skutečně zavede pouze do depresí, úzkosti a věčné nespokojenosti. Co takhle zahnat nepříjemné představy a zkusit za vším hledat něco pozitivního? Jako poučení si můžeme vzít pohled do minulosti. Co jsme se natrápili kvůli různým věcem a dnes se tomu divíme, protože se na ně díváme již s nadhledem a vidíme, že vlastně byly k něčemu dobré a kolikrát přinesly dobrou změnu v životě, která nás posunula dál.

zaškrtnuté políčko

Smějte se i bezdůvodně

Máme-li starosti, neznamená to, že musíme být protivní a v jednom kuse škarohlídi. Naopak nepodlehnout obavám a naučit se jim smát je to nejmoudřejší a nejzdravější, co pro sebe můžeme udělat. Smích dokáže bolest fyzickou i duševní značně utlumit. Díky smíchu se celí uvolníme a jsme schopni se na každý problém podívat z úplně jiného úhlu, často najít i nenadálé řešení.


4/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup