Středa, 27 října, 2021

Nechte si poradit, jak ušetřit na dovolené

Užít si dovolenou a cestování neznamená, že na to musíte mít ušetřené miliony. I se skromným rozpočtem si můžete užít spoustu zábavy, vidět nová místa a poznat spoustu nových lidí. A nezáleží na tom, kolik vás cestuje a kam. Jistě, některé destinace jsou dražší než jiné, ale na to musíte myslet právě při výběru místa, na které se chcete vydat.

věci na výlet

Cestování a bydlení

Než vyrazíte, jak se pořádně informujte o destinaci, do které míříte. Důležité jsou nejen informace o kultuře a zajímavých místech, ale především o cenách. Jen tak budete vědět, co čekat. A na co dalšího myslet?


1.      Letenky – ideálně dlouho předem, nebo těsně před odletem.


2.      Ubytování – využívejte slevových portálů.


3.      Luxus – vyměňte hotel za kemp.


4.      Couchsurfing – spěte u místních zadarmo.


5.      Aplikace – vyzkoušejte Airbnb, Booking či Trivago.

molo k oceánu

Asi si říkáte, že jezdit po městě všude autem bude také dost nákladné. A máte pravdu. Mnohem lepší je chodit pěšky, což je skvělé i v tom, že uvidíte krásy města. Můžete využít i sdílených kol, využít veřejnou dopravu, nebo si půjčit auto či karavan od přátel, pokud je to možné. Věřte, že vypůjčení auta se vám s největší pravděpodobností skutečně nevyplatí.

 

Jídlo je drahé potěšení

Najíst se může být zejména v zahraničí skutečný oříšek, pokud tam nechcete nechat spoustu peněz. Na druhou stranu jistě chcete ochutnat místní kuchyň. Zajít si jednou nebo dvakrát do restaurace vás o úspory nepřipraví. Pokud ale budete mít možnost, nejlepší variantou je, když si budete vařit sami. Využít samozřejmě ale můžete také pouliční stánky, nebo malé podniky mimo turistická centra.

mince a váza

Nakupujte chytře a levně

Pořídit si nové oblečení nebo jen koupit suvenýry pro rodinu a přátele je lákavé především v centru města. Jenže tam je to také nejdražší. A oni ví přesně, proč. Jděte do obchůdků, kam běžně chodí místní. Získáte autentické dárky či jídlo a ještě k tomu za skvělou cenu. Zavítejte také na tržnice, zažijte jejich atmosféru a snažte se smlouvat o ceně u každého stánku.


3.3/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup