Středa, 27 října, 2021
Sport

Nejste spokojeni se svým tělem?

Tak to změňte. Máte na výběr. Buď změníte pohled na sebe anebo změníte styl života a vpustíte sport do vašeho domu, bytu, volného času. Co jste si vybrali?
muž běží v lese
Změnit pohled na sebe, a někdy i na kolegy v zaměstnání, nadřízeného, je pěkná fuška. Nehledě na to, že když vás někdo irituje a doslova vám leze na nervy, dokáži si představit, že ho asi najednou nebudete umět vidět v růžových barvách. Změnit úhel pohledu chce trénink a dlouhodobý cvik. A možná si i nastudovat pár knih odborné literatury nebo prolustrovat internet. K zahození není ani diskuze s přáteli. Jakmile se pro něco skutečně rozhodnete, Vesmír vám a věřte tomu, přihraje do cesty třeba bývalého spolužáka, který se zrovna zajímá o psychologii, psychoterapii či různými náhledy na život. A můžete diskutovat, ptát se a zkoušet novou psychologickou praxi.
Pokud chcete rychlejší působení na vaše tělo, volte pohyb. Cvičení. Sport. Pro odvážné běh. Pro méně odvážné svižné procházky nejlépe v parku a pokud máte to štěstí, že bydlíte blízko lesa, pak neváhejte využít energii lesa a prodýchat v něm své plíce. Sem tam můžete i objímat stromy, ale jen v případě, že vám to není proti mysli. Souznění v přírodou je báječná záležitost, ale nedá se nařídit. Musíte to tak mít nastavené anebo to tak cítit.
běh do schodů
Pro začínající sportovce zcela postačuje zvýšený pohyb kdekoliv. Ráno cestou do zaměstnání vynechte pro začátek první zastávku tramvaje a dojděte až k té druhé. Časem můžete vzdálenosti a četnost zastávek snižovat. Samozřejmě jen v tom případě, že si vytvoříte dostatečnou časovou rezervu. Jinak by z vás v zaměstnání asi neměli radost, kdybyste místo na ranní směnu docházeli na odpolední.
Zpravidla pracujeme v poschoďových domech. Nabízí se možnost minout výtah a vyjít, po čase i vyběhnout do patra hezky česky po schodech. Po pár měsících se už ani nezadýcháte. Kolegové si možná budou ťukat na čelo, ale nenechte se vykolejit. Vaše štíhlé tělo vám bude odměnou a kolegové budou jen závidět.

4.2/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup