Středa, 27 října, 2021
Bydlení

Oáza pro sladké snění

Ten kdo vynalezl postel, by si nejspíš zasloužil metál. Celkově ložnice je místo, kam se prakticky všichni těšíme. Po náročném dnu tady získáme přesně to, co potřebujeme, abychom načerpali potřebnou energii na další dny. Zde se odehrávají různé scénáře, na které i rádi vzpomínáme. Ložnice jako taková by neměla chybět v žádném bytě, i když bude mít poměrně malou ložní plochu. Měla by být umístěna v nejklidnějším místě a daleko od všech rušivých elementů. Zásadní pravidlo je, aby nikdy nebyla proti vchodovým dveřím nebo naproti schodišti, ale zase je povoleno ji mít v blízkosti koupelny. Pravidel se najde poměrně dost a skutečně se vyplatí si mnohdy pozvat bytového designéra, který poradí nejen s vhodným výběrem prostoru, ale i jeho vybavením.

640_vizualizace_loznice_1

Ložnice není žádné skladiště

Jen díky tomu, že do těchto míst se chodí jen ojediněle a návštěvy tu skutečně nemají co dělat, to neznamená, že tu bude odkladná plocha na veškeré věci, které se nemají kam uložit. Kolikrát bude lepší sem umístit méně, než více. Například i šatní skříň, která tolik omezovala prostor je dávná minulost. Standardem se staly nenápadné vestavné prostory, které prakticky vyrovnají atypický prostor a splynou s výklenky, případně nezaberou skoro žádné volné místo. Samozřejmě základem je postel a to pokud možno zde bychom rozhodně neměli šetřit. Poslední dobou se opět lidé přiklání k masivu, který je bytelný a má dlouhou životnost. Pokud nechceme udělat nějakou zásadní chybu v jakémkoliv výběru nábytku, doplňků nebo materiálu, bude lepší kontaktovat odborníky, kteří mají zkušenosti s designem ložnic, například https://bydesign.cz/cat/loznice.

640_vizualizace_loznice_8

Volná, vzdušná, teplá

I takto by se dala charakterizovat. V barevnosti nezná v současné době design žádné omezení nebo hranice. Spíš naopak barvy jsou povoleny. Jen protože se sem chodí spát a odpočívat, to přece neznamená, že to musí být nutně nudný prostor. Dokonce moderní je využití přírodní barevnosti kovů, medu, čokolády, červeného vína nebo švestkové barvy. Výjimkou není dokonce šedý beton nebo různě černé lesklé prvky, které budou doplněny nebo kombinovány s kvalitními LED svítidly. Zkrátka do tohoto prostoru bychom se měli vždy těšit, tak ať také přítulně vypadá.

4.3/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup