Středa, 27 října, 2021
Děti

Osvědčená výbava pro miminko

Termín porodu se neodkladně blíží. Na každém rohu na vás číhá nějaká reklama se super produkty, které vám s novým členem rodiny usnadní život. Ve výsledku většinu těchto věcí ani nepoužijete. Sepsala jsem pro vás seznam věcí, které jsem využívala téměř denně a doma se vám rozhodně neztratí.
výbava pro miminko
Šátek, nosítko, kočárek…
Měli jsme doma všechno. Všechno bylo hojně využíváno. Nicméně pokud bych měla vybrat jednu věc, za kterou bych dala ruku do ohně, bylo by to nosítko. Narozdíl od šátku ho na sebe jen nacvaknete a máte dítě hned na sobě. Žádné složité navazování. Kromě toho, že u vás miminko bude spokojené, vy budete spokojená taky. Budete mít totiž obě ruce volné a díky tomu zastanete doma práci, která se s miminkem v ruce dělá špatně. Mimo jiné ho využijete i na procházkách, či nákupech. Ono tahat se s nákupním košíkem a zároveň s kočárkem není zrovna pohodlné.
Péřová zavinovačka
Myslela jsem si, že je to pouze momentální trend. Nicméně naše babičky věděly, co dělají. Už ony péřové zavinovačky hojně využívaly. Sama jsem tomu moc nevěřila, dokud jsem to nevyzkoušela. Náš syn byl schopný spát v péřové zavinovačce téměř celou noc. Když bylo potřeba tu péřovou vyprat a spal v „obyčejné“ – nepéřové, byl celou noc neklidný a často se budil. Škoda jen, že mi z té péřové tak rychle vyrostl.
těhotenství, overal
Chůvička
Pokud patříte mezi ten typ lidí, co si myslí, že je chůvička zbytečná, vyvedu vás z omylu. I když bydlíte v malém bytě, kde je všechno slyšet, chůvička se opravdu vyplatí. Jsou situace, kdy budete vařit, sprchovat se, sledovat televizi. Zkrátka cokoliv, u čeho je alespoň trošičku hluk a ten pláč přes dveře jednoduše neuslyšíte.
A věci, které nám naopak doma leží zcela nevyužité? Je jich celkem dost. Například ohřívač na lahve/příkrmy (vystačíte si s vodní lázní v hrnci), dětské houpátko (synovi se v něm jednoduše nelíbilo), milion hraček, se kterými si miminko nehraje, dětská přikrývka (miminko si ji neustále odhrnuje-postačí malá dečka nebo zavinovačka). Dále také žínky, cestovní postýlka, sterilizátor.
Jednoduše bych vám poradila, ať před porodem pořídíte jen to nejnutnější a ostatní věci můžete dokoupit až ve chvíli kdy uznáte, že se vám s miminkem opravdu budou hodit.

3/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup