Středa, 27 října, 2021
Business

Perspektivní oblasti podnikání

Podnikání bylo vždycky vašim velkým snem, ale poctivě jste si odchodili základní školu, potom vystudovali střední školu zakončenou maturitou a nyní stojíte před branami rozhodování se o škole vysoké. Rádi byste zvolili nějaký perspektivní obor, který vám pomůže se rozhodnout, v jakém oboru začít podnikat. Nebo takový obor, který vám přinese obecné znalosti ze světa podnikání.

Ve článku se nebudeme zabývat, jaký obor na vysoké škole si máte zvolit, ani přehledem existujících ekonomických škol v České republice. Tuto volbu ponecháme na vás. Zaměříme se na seznámení se s oblastmi, kde je velká poptávka po zaměstnancích, kde jsou stále mezery na trhu a tím vzniklé příležitosti pro vaše budoucí podnikání.

Svět informačních technologií

Těžko byste hledali sféru, kde se zaměstnavatelé předhánějí s benefity pro své zaměstnance a snaží se je za každou cenu udržet u sebe, než je oblast IT. Technologie jdou stále kupředu, mobilní telefony využíváme už nejen na volání, platby čehokoliv se staly denní rutinou.

te nápad na nějakou chytrou aplikaci? Nebo raději vyvíjíte hry, softwarová řešení čehokoliv – faktury, CMS systémy? Pak zde máte dveře otevřené. Navíc EU i vysoké školy podporují vznikající start-up firmy v IT, získáte i dotaci, levnější prostory do začátku. Stačí být šikovný.
budova banky

Bankovní a pojišťovací svět

Každý z nás má bankovní účet, potřebuje platit složenky, nakupovat na Internetu. Cestujeme, tedy potřebujeme pojištění. Jezdíme auty, musíme mít havarijní pojištění. Být nezávislým poradcem ve světě složitých pojištění, daní, úroků, investic se prostě vyplatí.

Nebo můžete propojit svět bankovnictví s IT a navrhnout chytrou aplikaci pro správu financí, domácího rozpočtu, výpočtu splátky aj.

singapur obří kolo
Turismus

Ukažte nám někoho, kdo nerad cestuje? Ano, turistika a cestování nevymřou. Nemusíte si hned zakládat cestovku, ale nazujte pohorky a staňte se outdoorovým průvodcem. Nebo cestujte, piště blog s radami, sdílejte videa, napište cestopisy, sdružujte komunitu podobných nadšenců, veďte kurzy a workshopy pro ostatní nezkušené cestovatele. Kdo by nechtěl propojit cestování se svojí prací.

5/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup