Čím dál více lidí hraje počítačové hry. To se týk nejen dětí a mládeže, ale také dospělých. Samozřejmě, každý člověk má svůj oblíbený žánr, avšak k těm nejpopulárnějším typům patří bezpochyby takzvané MMORPG, tedy multi-mediální online hry na hrdiny.
Ty se od ostatních liší především v tom, že k jejich hraní je potřeba připojení k internetu, a to obvykle poměrně dost kvalitní. Zároveň však ve stejném „světě“ hraje mnoho hráčů najednou. Ti spolu mohou komunikovat, nejčastěji pomocí funkce herního chatu či posílání zpráv, a mohou buď spolupracovat nebo proti sobě bojovat.
Těchto typů existuje skutečně mnoho, každý si tak může najít takovou hru, která jej bude bavit. Během ní mohou získávat stále lepší vybavení a zvyšovat statistiky své postavy. Cílem je často dostat se mezi nejlepší hráče. Další výhodou jsou periodické updaty, což znamená, že do hry jsou pravidelně přidávány nové úkoly, nové předměty, nové výzvy. Díky tomu se nestane, že by došly nápady, co ve hře dělat. Díky tomu může vydržet i mnoho let.
Zdaleka nejznámější z nich je samozřejmě World of Warcraft, avšak existují i mnohé jiné. Přesto se musíme ptát, zda je jejich hraní skutečně tak bezpečné, jak se na první pohled tváří. Při bližším pohledu totiž zjistíme, že tomu tak není.
Největší problém však nepochází od tvůrců her, nýbrž od hráčů samotných. Neexistuje totiž možnost, jak zjistit, zda onen člověk, se kterým se zrovna bavíme, mluví pravdu. Zvláště u mladších hráčů, kteří ještě nejsou dostatečně opatrní, hrozí, že z nich vylákají jejich osobní údaje. Ty pak lze poměrně snadno zneužít.
Problémem také může být kyberšikana. Ta je sice snadněji monitorována, avšak zamezit jí úplně nejde. Proto by měli vždy u dětí dozorovat rodiče, zvláště u těchto typů her, kdy hrají s jinými, cizími lidmi. To je zdaleka nejjistější způsob, jak takovýmto problémům zamezit.